ارسال شده توسط: شهریار مقدمی دسته بندی : ایران, دانلود سنتر, مسابقه

دانلود بازی پنجم فینال لیگ حرفه‌ای بسکتبال ایران در فصل ۱۳۹۴ (مهرام – دانشگاه آزاد)

دو تیم دانشگاه آزاد تهران و مهرام تهران که به سری فینال اولین دوره لیگ حرفه‌ای بسکتبال ایران در فصل ۱۳۹۴ راه پیدا کرده بودند، پس از چهار بازی و کسب ۲ پیروزی توسط هر تیم، می‌بایست در بازی پنجم و سرنوشت‌ساز به مصاف یکدیگر می‌رفتند.
این بازی در تاریخ ۱۱ خرداد ۱۳۹۴ به میزبانی تیم دانشگاه آزاد تهران در سالن حکیمیه دانشگاه آزاد با حضور پرشمار هواداران برگزار شد. این بازی که جزو بازی‌های هیجان‌انگیز و برتر تاریخ لیگ بسکتبال ایران به حساب می‌آید، دارای یک وقت اضافه هم بود که در پایان آن تیم مهرام با نتیجه ۹۵ – ۹۲ از سد دانشگاه آزاد عبور کرد و به عنوان قهرمانی این رقابت‌ها رسید.
روند برتری این بازی بارها دست خوش تغییر شد. جایی که کوارتر اول ۲۵ – ۱۹ به سود دانشگاه آزاد تمام شد. اما مهرام به بازی برگشت و کوارتر دوم را ۲۳-۱۴ به نفع خود به اتمام رساند تا با برتری مهرام نیمه اول به پایان برسد. در کوارتر سوم و شروع نیمه دوم مهرام بازی را طوفانی آغاز کرد و این کوارتر را ۲۷-۱۱ با برتری پشت سرگذاشت تا بسیاری از بینندگان این بازی، مهرام را برنده دیدار پنجم فینال و سری نهایی بدانند. اما دانشگاه آزاد با یک کامبک به یادماندنی به روند بازی بازگشت و کوارتر چهارم را با نتیجه غیرقابل تصور ۲۷ – ۸ به سود خود خاتمه داد تا علاوه بر جبران ۱۹ امتیاز در ۱۰ دقیقه، بازی را به وقت اضافی روانه کند.
در وقت اضافه دو تیم نزدیک و پایاپای پیش می‌رفتند و در ثانیه‌های پایانی بازی اختلاف بازی حتی به ۱ امتیاز هم رسید که مهدی اسماعیلی در شرایطی که حامد حدادی به دلیل ۵ خطائه شدن در بیرون از زمین حضور داشت، ستاره تیمش شد و با به ثمر رساندن ۲ پرتاب آزاد در ثانیه‌های پایانی، تیمش را به پیروزی و قهرمانی رساند.
از نکات قابل توجه این بازی، تقابل مصطفی هاشمی و مهران شاهین طبع مربی تیم‌های مهرام و دانشگاه‌آزاد بود که بیش از پیش به حساسیت این بازی اضافه می‌کرد.
لازم به ذکر است که حامد حدادی و اوشین ساهاکیان، ملی‌پوشان نسل طلایی بسکتبال ایران، به واسطه این قهرمانی، موفق شدند به اولین قهرمانی خود در لیگ بسکتبال ایران دست پیدا کنند.
شما می‌توانید دیدار پنجم و آخر فینال اولین دوره لیگ حرفه‌ای بسکتبال ایران در فصل ۱۳۹۴ که بین مهرام تهران و دانشگاه آزاد تهران برگزار شد را به همراه مراسم قهرمانی لیگ، از لینک زیر دانلود نمایید:

اشتراک گذاری پست