Draft

Draft

توضیحات

رویدادی که سالی یک بار و از سال ۱۹۴۷ به بعد در لیگ NBA به منظور انتخاب شدن بازیکنان واجد شرایط جهت حضور در لیگ NBA از سوی تیم‌ها حاضر در این لیگ برگزار می‌شود.
به طور معمول اکثر افراد حاضر در درفت از تیم‌های کالج و دانشگاهی آمریکا راهی NBA می‌شوند؛ اما افراد خارج از این ساختار و بازیکن غیر آمریکایی هم می‌توانند در این رویداد شرکت کنند و به تیم‌های لیگ NBA بپیوندند.
در رویداد درفت، به طور کلی ۶۰ بازیکن طی دو راند که در هر راند ۳۰ بازیکن انتخاب می‌شوند، می‌توانند وارد تیم‌های لیگ NBA شوند.
از آن‌جایی که بازیکنانی با عملکرد و توانایی بهتر در انتخاب‌های ابتدایی انتخاب می‌شوند، لیگ NBA برای تیم‌های ضعیف که نتوانستند در فصل گذشته به پلی‌آف راه پیدا کنند، مراسمی را تحت عنوان Draft Lottery برگزار می‌کنند و انتخاب‌های اول تا چهارم را براساس یک قرعه‌کشی به این تیم‌ها می‌دهد. در لاتاری هرچقدر رتبه تیم پایین‌تر باشد (که نشان‌دهنده ضعیف‌تر بودن تیم است) شانس بیشتری را برای آن در نظر می‌گیرند.
لازم به ذکر است درفت تنها مربوط به بسکتبال آمریکا نیست و در اکثر لیگ‌های حرفه‌ای آمریکا از جمله NFL، NHL، MLB، MLS برگزار می‌شود.

تصاویر