Shahriyarbc

واژه شناسی تخصصی بسکتبال (از A تا Z)

به روشی برای محافظت از توپ که در آن بازیکن با هر دو دست به صورتی که آرنجش های دستش رو به بیرون باز باشد و توپ را زیر چانه خود نگه دارد Chin The Ball گویند.

عمل Chin The Ball یکی از رایج ترین روش ها برای محافظت از توپ است. بازیکنان Post پس از ریباند کردن توپ با توجه به داشتن اندام درشت و قدِ بلند، از این روش برای محافظت از توپ استفاده می کنند؛ اما به طور کلی این روش برای تمامی بازیکنان پس از ریباند کاربرد دارد.

بیشتر بازیکنان (بخصوص بازیکنان قد کوتاه) در رده های پایه و حتی بزرگسالان، بعد از ریباند کردن توپ را پایین می آورند و باعث می شود بازیکن مدافعی که تیزهوش باشد، بلافاصله توپ را از دست او در بیارد؛ Chin The Ball باعث می شود تا توپ در منطقه امن بدن بازیکن باشد و مدافع در صورت دست بردن برای برداشتن توپ ناموفق باشد و یا حتی منجر به خطا شود.

فقط باید توجه داشت که بازیکن مالک توپ هنگام باز کردن آرنج ها و انجام حرکت Chin The Ball، مرتکب خطا نشود و به بازیکنان نزدیک خود با آرنج ضربه نزند.

برای مطالعه نحوه انجام این کار به مطلبهمه چیز درباره Chin the ball” مراجعه کنید.

تمامی اصطلاحات و واژگان این سایت توسط مجموعه Shahriyarbc جمع آوری شده است. لذا استفاده از توضیحات و محتویات آن بدون ذکر منبع مجاز نیست!

کلیه حقوق نزد شهریار مقدمی و مجموعه Shahriyarbc محفوظ است.