Shahriyarbc

واژه شناسی تخصصی بسکتبال (از A تا Z)

Pack Line Defense یک استراتژی دفاعی است که هدف از اجرا آن، کاهش نفوذ به درون سه امتیازی به کمترین میزان ممکن و به طور کلی دور کردن توپ از حلقه است.

در Pack Line Defense بازیکنی که از مهاجم مالک توپ به صورت مستقیم و Man To Man دفاع می کند، از بالا و بیرون قوس سه امتیازی اقدام به دفاع پرفشار می کند و سایر بازیکنان به صورت Pack از پشت یک خط فرضی در درون سه امتیازی (که تقریبا ۵ متر از حلقه فاصله دارد)، سایر مهاجمین را دفاع می کنند و در عین حال آماده پوشش از بازیکن مالک توپ در صورت Drive و نفوذ هستند.

معمولا این دفاع به شکلی طراحی شده است تا مهاجمین یا با پاس اشتباه توپ را از دست بدهند و یا به جای اقدام از نزدیک مانند Layup، مجبور به اقدام از راه دور و به صورت سخت با فشار دفاعی زیاد شوند.

ضمن اینکه در برخی از فلسفه ها، خط فرضی که بازیکنان باید به صورت Pack داخل آن اقدام به دفاع کنند را یک خط قوس دار همانند قوس سه امتیازی از Free Throw Line تا Baseline در نظر می گیرند.

تمامی اصطلاحات و واژگان این سایت توسط مجموعه Shahriyarbc جمع آوری شده است. لذا استفاده از توضیحات و محتویات آن بدون ذکر منبع مجاز نیست!

کلیه حقوق نزد شهریار مقدمی و مجموعه Shahriyarbc محفوظ است.