چگونه Catch and shoot سریع و با دقتی داشته باشیم؟

Catch and shoot 6 things

چگونه Catch and shoot سریع و با دقتی داشته باشیم؟

ارسال شده توسط: شهریار مقدمی دسته بندی : آموزشی, شوت, مهارت های انفرادی

یکی از راه‌هایی که یک بازیکن بتواند در کمترین ثانیه از فشار دفاعی خارج شود و کسب امتیاز کند، Catch and shoot است.

در بازی مانند بسکتبال که برنده آن توسط بیشترین امتیاز مشخص می‌شود، امتیازآوری بی‌نهایت مهم است. اما با توجه به اینکه روز به روز دفاع‌ها سخت و تهاجمی‌تر می‌شوند، کسب امتیاز هم دشوارتر می‌شود و Catch and shoot می‌تواند به عملکرد بهتر تیم و بازیکن کمک کند.
در این مطلب که توسط وبسایت Breakthrough Basketball نوشته شده است، قصد داریم تا به چند نکته برای اینکه بتوانید شوت سریعی در Catch and shoot داشته باشید اشاره کنیم:
۱- قبل از دریافت توپ آماده باشید: شما باید هر زمانی که توپ را دریافت می‌کنید، زانوهایتان خم و پاهایتان رو به حلقه باشد تا در کمترین زمان تنها بدنتان را رو به بالا باز کنید و با سرعت توپ را به سمت حلقه رها کنید. در اصل شما با اینکارشما روند شوت‌زنی را پیش از دریافت توپ آغاز می‌کنید و این موجب خواهد شد تا سرعت شوت شما افزایش یابد.
۲- دستانتان آماده برای دریافت باشد: نشان دادن Target (عملی که در آن کف دستان رو به توپ است و برای دریافت توپ انجام می‌شود) بسیار مهم است، زیرا سالم قرار گرفتن توپ در دستان شما در سرعت شوت تاثیر گذار خواهد بود.
۳- حرکات اضافه را در شوت حذف کنید: هر حرکتی که موجب کند شدن روند شوت شما شود را حذف کنید و سعی کنید در قالب مکانیک شوت توپ را در سریعترین زمان ممکن رها کنید.
۴- پیش از اینکه به اوج پرش خود برسید توپ را رها کنید: اگر بخواهید منتظر باشید تا در اوج پرش خود توپ را رها کنید، زمان مناسبی را به مدافع می‌دهید تا به شما برسد. سعی کنید تا جایی که امکان دارد پیش از اینکه به نقطه اوج برسید و بلافاصله بعد از پرش توپ را به سمت حلقه شوت کنید.
۵- در هنگام شوت زدن تنها به شوت فکر کنید نه چیز دیگری: تفکری و ذهنیت شما در روند شوت زدن بسیار موثر است. به یاد داشته باشید که شما در تمرین و مسابقه تنها باید به عملکرد خود و کاری که می‌کنید، فکر کنید. زمانی که شوت می‌زنید تنها باید به شوت خود فکر کنید و نه چیز دیگری!
۶- تمرین، تمرین، تمرین: برای اینکه یک بازیکن بتواند سرعت شوت خود را افزایش دهد، رعایت تمامی نکات بالا در تمرینات است. زیرا هرگونه که تمرین کنید همان‌طور هم بازی خواهید کرد. اگر شما در تمرین عادت کنید که به چیزهای دیگر موقع شوت زدن فکر کنید، قطعا در بازی‌های هنگام شوت زدن به چیز دیگر فکر خواهید کرد. سعی کنید تمام شرایط شوت زدن در مسابقه را در تمرین هم رعایت کنید.

اشتراک گذاری پست