محکم دریبل بزنید؛ ساده اما مهم

Pounding the ball

محکم دریبل بزنید؛ ساده اما مهم

ارسال شده توسط: شهریار مقدمی دسته بندی : آموزشی, دریبلینگ, کنترل توپ (Ball Handling), مهارت های انفرادی

شاید تا به حال به واژه Pound در برنامه های تمرینی دریبلینگ و بال هندلینگ (کنترل توپ) برخورده باشید.

یکی از معانی واژه Pounding در زبان انگلیسی، “کوبیدن” است.
استفاده از واژه Pound به جای Dribble به این دلیل است که بر روی این موضوع تاکید شود که بازیکن می‌بایست با تمام قدرت دریبل بزند.
اما سوال اصلی این است: چرا باید محکم دریبل بزنیم؟
وقتی شما با تمام قدرت به توپ ضربه میزنید، سرعت توپ بسیار سریعتر خواهد شد و پس از برخورد به زمین با سرعت بیشتری به دست شما بازخواهد گشت. این موضوع باعث خواهد شد تا شما بر روی توپ کنترل بیشتری داشته باشید. البته توجه داشته باشید که برای افرادی که بال‌هندلینگ قوی ندارند کنترل دریبل محکم کمی سخت خواهد بود ت با تمرین باید این مهارت افزایش پیدا کند.
مطمئنا برای بازیکنی که قصد توپ‌ربایی دارد، برداشتن توپ‌هایی که سرعت کمتری دارند بسیار آسان‌تر است. زیرا می‌تواند زمان رها شدن توپ از دست بازیکن را به راحتی تشخیص دهد و برای برداشتن توپ مهاجم اقدام کند. اما زمانی که سرعت توپ زیاد است، تشخیص زمان اینکه کی توپ از دست بازیکن جدا می‌شود تا حدی نامشخص و سخت است و در این صورت توپ‌ربایی برایش دشوار خواهد شد.
پس این موضوع بسیار ساده ولی مهم را همیشه در تمرینات و مهارت‌های دریبلینگ خود به خاطر بسپارید. تا جایی که می‌توانید محکم و سریع دریبل بزنید تا در حافظه عضلانی شما ثبت شود و تبدیل به یک عادت گردد.
عکس از روناک دوستی / بازیکن داخل عکس سرکار خانم سعیده علی

اشتراک گذاری پست