ویدئو: آموزش پایه‌ای و کوتاه Negative Step

Negative step

ویدئو: آموزش پایه‌ای و کوتاه Negative Step

ارسال شده توسط: شهریار مقدمی دسته بندی : آموزشی, مهارت های انفرادی, ویدئو

Negative Step نوعی حرکت در حمله توسط بازیکن مالک توپ است که طی آن فرد با استفاده از پای عقبی و مخالف توپ خود اقدام به دریافت توان انفجاری بیشتر با اعمال نیرو به زمین می‌کند و با سرعت بیشتر برای عبور از سد مدافع روبرو تلاش می‌کند. این اعمال نیرو و دریافت توان انفجاری بیشترِ حاصل از آن براساس قانون سوم نیوتون (هر عملی را عکس‌العملیست) است.
به وسیله این حرکت بازیکن مهاجم مالک توپ می‌تواند از نظر سرعت حرکت از مدافع روبروی خود پیشی بگیرد و در اصطلاح بتواند آن را رد نماید.
از مشکلات اساسی این نوع حمله انفرادی، در دسترس بودن توپ جلوی مدافع است که به این بازیکن این امکان را می‌دهد تا به راحتی برای توپ‌ربایی اقدام کند. لذا برای جلوگیری از وقوع چنین اتفاقی، بازیکن مهاجم باید حتما دست نزدیک به مدافع را جلوی توپ بیاورد و از دسترسی مدافع به توپ تا حد امکان بکاهد.
توصیه می‌شود Negative Step را بارها تمرین کنید و بعد از رسیدن به مهارت کامل از آن در شرایط لازم استفاده کنید. این حرکت بسیار کاربردی اما در عین حال نیاز به مهارت و تجربه بسیار در انجام آن دارد. در صورتی که فرد نتواند به خوبی آن را انجام دهد، ممکن است بارها دچار مشکل شود و تیم خود را به دردسر بیندازد.
پس بر روی آن وقت بگذارید و آن را مکررا تمرین کنید. به یاد داشته باشید که پس از تمرین بسیار و درگیر شدن با اصول اولیه آن، می‌توانید Negative Step را با حرکات دیگر تلفیق کنید که این خود باعث عملکرد بهتر شما و سردرگمی تیم مدافع خواهد شد و شما را به یک بازیکن خطرناک در نفوذ تبدیل خواهد کرد.

اشتراک گذاری پست